Kvalita hodinek

 

Kvalita hodinek

Na otázku jsou-li hodinky kvalitní neplatí jednoznačná odpověď, ale všeobecně platí, následující vlastnosti jako ukazatel minimálně dobrých hodinek.

 

Sklíčko:

Není-li plastové kdy se dá jednoduše takové sklíčko přeleštit od nechtěných škrábanců pak safírové mnohdy nepoškrábete ani když chcete. Takové sklíčko vyjde asi na 1500 Kč a proto ho u levných hodinek nehledejte. Dražší modely hodinek by měli takové sklíčko mít.

 

Odolnost:

Když mají hodinky ocelové pouzdro nemusíte si vyčítat každý nový škrábanec protože lze přeleštit. Dobré je mít hodinky odolné proti nárazu nikdy nevíte kdo vám do nich bouchne.

 

Voda:

Jste-li osoba s vodou spjata a přezdívka vodník je přímo vystihující pak na nápis Water Resistant bych raději nespoléhal. Hodnota určující odolnost proti vodě v ATM je přesnější, kdy hodnota 5ATM by mělo být minimum a 10 ATM jako dostačující pro většinu v Česku se nabízejících vodních hrátek.

 

Přesnost:

Většina lidí považuje kvalitní hodinky za ty, které se při testu za 24 hodin odkloní maximálně o pár vteřin. Takový srovnávací test je ovšem mylný a o kvalitě hodinek nemůže nic vypovědět. Snad jen to, že jsou-li vyhlášené značky pak nejsou seřízené což nijak nevypovídá o kvalitě.

Hodinky se můžou předbíhat nebo opožďovat klidně i o několik minut, ale co je důležité, aby to dělali pravidelně. Když se hodinky časově odkloňují pravidelně můžeme z jistotou odchylku přičíst nebo odečíst a tak zjistit skutečný čas, i když hodinky právě ukazují jinak. Naproti tomu když se hodinky odkloní jeden den o jednu minutu a druhý den o 5 vteřin nedá se z jistoty nic přičíst ani odečíst a tím pádem v tu chvíli se přesný čas nedovíte.